Wojewódzki Szpital Zespolony w Lesznie

                       Szybki kontakt:  65 52 53 195  65 52 68 294  wsz@wsz.leszno.pl         

Lekarz kierujący oddziałem: lek. med. Danuta Załuska Specjalista Pediatra
Pielęgniarka oddziałowa: Hanna Bartłomiejczak

Kontakt
Sekretariat: 65 52 53 483
Punkt pielęgniarski: 65 52 53 480


Personel medyczny

W Oddziale zatrudnionych jest 9 lekarzy,z których czterech posiada specjalizację z pediatrii, pięcioro jest w trakcie szkolenia. Posiadamy 6 miejsc akredytacyjnych na prowadzenie specjalizacji. Lekarze systematycznie podwyższają kwalifikacje zawodowe uczestnicząc w szkoleniach i sympozjach naukowych.
Doświadczony zespół pielęgniarski otacza fachową opieką pacjentów, a także wspiera rodziców w opiece nad chorymi dziećmi.

Charakterystyka oddziału

Historia Oddziału sięga 1950 roku. Od stycznia 1996 r. mieści się on w nowym budynku szpitala przy ul. Kiepury. Obecnie Oddział Pediatryczny liczy 40 łóżek. Dysponujemy salami 2 –3 osobowymi, niektóre z własnym węzłem sanitarnym. Rodzice mogą przebywać z dziećmi przez całą dobę, a w miarę możliwości udostępniamy sale dla matki z dzieckiem.

Zadania oddziału

Oddział  zajmuje się diagnostyką, leczeniem i profilaktyką dzieci od 1 miesiąca do 18 roku życia. Prowadzimy w pełnym zakresie podstawową diagnostykę pediatryczną oraz w poszerzonym zakresie kardiologiczną - badania echokardiograficzne z dopplerem, monitorowanie holterowskie EKG i ciśnienia tętniczego, testy pionizacyjne, nefrologiczną - cystografię mikcyją, urografię, uroflowmetrię, szeroki przekrój badań usg, gastroenterologiczną - badania endoskopowe przewodu pokarmowego, biopsja jelita, neurologiczną - eeg, KT, NMR (z możliwością znieczulenia ogólnego do NMR dzieci powyżej 3 roku życia). Prowadzimy Poradnie: Kardiologiczną i Gastroenterologiczną.

Osiągnięcia oddziału

Oddział współpracuje z Klinikami Pediatrii Uniwersytetu Medycznego w Poznaniu oraz innymi wysokospecjalistycznymi ośrodkami w kraju. W miarę potrzeb i możliwości korzystamy z konsultacji innych specjalistów naszego szpitala.

Zaplecze techniczne

Posiadamy wysokiej klasy aparat USG z głowicą kardiologiczną, 3 rejestratory do monitorowania holterowskiego EKG, 8 inhalatorów, 13 pomp infuzyjnych. Dysponujemy salą wzmożonego nadzoru medycznego, wyposażoną w kardiomonitory i pulsoksymetry. Pacjenci hospitalizowani w Oddziale mają zapewnioną opiekę psychologiczną, zabiegi rehabilitacyjne oraz zajęcia dydaktyczne pod opieką nauczyciela. Posiadamy salę komputerową z dostępem do internetu. 

CERTYFIKATY

 

 cert hem