Wojewódzki Szpital Zespolony w Lesznie

                       Szybki kontakt:  65 52 53 195  65 52 68 294  wsz@wsz.leszno.pl         

Dział Żywienia przy Wojewódzkim Szpitalu Zespolonym w Lesznie rozpoczął swoją działalność w 1996 roku wraz z wprowadzeniem się pierwszego oddziału do nowo wybudowanego szpitala przy ulicy Kiepury w Lesznie.

W Dziale Żywienia zatrudnionych jest 40 osób (dietetycy, magazynierzy, kucharze, pomoce kuchnne oraz sprzedwczynie).

Zatrudniony personel systematycznie przechodzi szkolenia z zakresu higieny produkcji żywności a system HACCP jest na bieżąco monitorowany.

Głównym zadaniem Działu Żywienia jest przygotowywanie, zdrowych, wartościowych posiłków dla pacjentów przebywających w oddziałach szpitalnych.

Posiłki przygotowywane są przez doświadczonych kucharzy pod nadzorem dietetyków.

To co wyróżnia Dział Żywienia na tle innych szpitali to tacowy system dystrybucji posiłków (ok 10% szpitali posiada taki system). Posiłki przygotowywane i wydawane są w kuchni centralnej na tacach termoizolacyjnych. Na każdej tacy znajduje się posiłek wyporcjowany dla pacjenta, dostosowany do jego jednostki chorobowej.

Od 2019 roku Dział Żywienia realizuje pilotażowy program Ministertwa Zdrowia „Dieta Mamy”.

Obok działalności podstawowej, jaką jest wyżywienie naszych pacjentów, prowadzimy działalność usługową dla pracowników, pacjentów, osób korzystających z przychodni lekarskich.

Ogólno dostępna stołówka (poziom 0) serwuje zawsze świeże, śniadania i obiady oraz pyszne ciasta. Od poniedziałku do piątku klienci mogą skorzystać z promocyjnej ceny dania dnia.

W stołówce można także nabyć: napoje, przekąski słodkie, gazety, karty telefoniczne, bilety MZK, drobne artykuły higieniczne orazp piżamy, ręczniki.

Organizujemy obsługę kateringową, szkoleń i przyjęć na terenie szpitala w miejscu wskazanym przez klienta.

Ogólno dostępna stołówka zaprasza w:

  • pn-pt od 7.00 do 17.00

  • so-nd od 9.00 do 16.00

Telefon do stołówki 65 525 3788

Kierownik Działu Żywienia 65 525 3780 lub 512170142

CERTYFIKATY

 

 cert hem