Wojewódzki Szpital Zespolony w Lesznie

                       Szybki kontakt:  65 52 53 195  65 52 68 294  wsz@wsz.leszno.pl         

Dział żywienia rozpoczął swoją działalność w 1996 roku wraz z wprowadzeniem się pierwszego oddziału do nowo wybudowanego szpitala przy ulicy Kiepury w Lesznie. W dziale żywienia, składającym się z kuchni centralnej, kuchni mlecznej, zmywalni centralnej, stołówki i kiosku spożywczo-przemysłowego, pracuje 41 osób. Zatrudniony personel systematycznie przechodzi szkolenia z zakresu higieny produkcji żywności a system HACCP jest na bieżąco monitorowany.

Od początku działalności kuchni stosowany był tacowy system dystrybucji posiłków dla pacjentów - bez organizowania kuchenek oddziałowych.

Pod nadzorem pracujących w dziale żywienia wysoko wykwalifikowanych dietetyków i na podstawie indywidualnej karty dietetycznej każdy pacjent na tacy termoizolacyjnej otrzymuje posiłek odpowiadający jego jednostce chorobowej wprost z kuchni centralnej. W ten sposób mamy większą możliwość spełniania potrzeb pacjenta i ograniczamy do minimum prawdopodobieństwo pomyłki.

Obok działalności podstawowej, jaką, jest wyżywienie naszych pacjentów, prowadzimy i ciągle rozwijamy działalność usługową - dla pracowników szpitala, pacjentów korzystających z przychodni lekarskich oraz osób i firm nie związanych z naszą placówką. Stołówka serwuje śniadania i obiady w szerokim wyborze dań.

W kuchni działa sekcja cukiernicza, która oferuje ciasta i ciasteczka.

Organizujemy obsługę cateringową, szkoleń i przyjęć na terenie szpitala w miejscu wskazanym przez klienta.

Częścią składową działu żywienia jest, znajdujący się naprzeciw stołówki, kiosk spożywczo-przemysłowy, oferujący wszystko to, czego pacjent mógł nie wziąć z domu (piżamy, papcie, ręczniki, środki czystości), a również to, co umila mu spędzanie nudnych popołudni (książki, gazety, krzyżówki, smakołyki oraz kawę).

CERTYFIKATY

 

 cert hem