Wojewódzki Szpital Zespolony w Lesznie

                       Szybki kontakt:  65 52 53 195  65 52 68 294  wsz@wsz.leszno.pl         

Kierownik Centralnego Bloku Operacyjnego - lek. Aleksander Sanok - specjalista w ortopedii i traumatologii
Centralny Blok Operacyjny Wojewódzkiego Szpitala Zespolonego w Lesznie posiada 7 sal operacyjnych.
Blok operacyjny wyposażony jest w nowoczesny sprzęt chirurgiczny i anestezjologiczny, pozwalający wykonywać wszelkie wielospecjalistyczne  operacje, w tym także zabiegi laparoskopowe – w szczególności operacje: z endochirurgii laparoskopowej, ginekologii laparoskopowej, endourologii, zabiegi przezskórne – kruszenia kamieni w nerkach i drogach  moczowych (PCNL i URSL) oraz artroskopii.
Wykonujemy również  zabiegi onkologiczne, chirurgii plastycznej i naczyniowej oraz zabiegi wszczepienia  protezy stawów biodrowych, kolanowych i łokciowych.
Centralny blok wyposażony jest w stoły operacyjne z wymiennymi blatami.
Posiadamy nowoczesne aparaty – lancetrony do cięć chirurgicznych, pozwalające wykonać prawie bezkrwawo operacje z użyciem noża ultradźwiękowego lub noża z osłoną argonową oraz Liga Sure.

Najważniejszy jest zespół operacyjny, nasza chluba to 25 pielęgniarek operacyjnych – instrumentariuszek i 18 pielęgniarek anestezjologicznych.

Jest to personel wysoko wykwalifikowany – interdyscyplinarny w tym 9 instrumentariuszek posiada specjalizację w pielęgniarstwie operacyjnym.

Ponadto zatrudniamy 2 mężczyzn zajmujących się transportem chorych w bloku operacyjnym i sekretarkę medyczną.

CERTYFIKATY

 

 cert hem