Wojewódzki Szpital Zespolony w Lesznie

                       Szybki kontakt:  65 52 53 195  65 52 68 294  wsz@wsz.leszno.pl         

Ordynator: lek. med. Jacek Adamczak
P.O. Pielęgniarka oddziałowa: Justyna Miszko-Kołacz

Kontakt
Sekretariat: 65 52 53 404
Punkt pielęgniarski: 65 52 53 400


Personel medyczny

W Oddziale zatrudnionych jest 9 specjalistów, w tym 1 dr n. med., 2 lekarzy w trakcie specjalizacji, 14 pielęgniarek, w tym 3 z wyższym wykształceniem pielęgniarskim i specjalizacją, 2 z licencjatem, 4 pielęgniarki z tytułem specjalisty, 2 magistrów rehabilitacji oraz 2 opiekunki medyczne.

Charakterystyka oddziału

Oddział powstał 1 października 1974 roku na bazie 25 łóżek. 1 września 1998 roku Oddział przeniesiono do nowo wybudowanego szpitala przy ulicy Kiepury 45. Obecnie Oddział posiada 36 łóżek w salach 2- i 3-osobowych. Oddział dysponuje także salą do wczesnej rehabilitacji.  

Zadania oddziału

Oddział prowadzi specjalistyczne leczenie pacjentów dorosłych w dwóch profilach: urazowym i ortopedycznym.

Posiadamy duże doświadczenie w zakresie leczenia skomplikowanych urazów kości i stawów, zwłaszcza ręki, z dostępnością nowoczesnych technologii: płytki tytanowe, gwoździe środszpikowe, śruby Herberta, endoprotezy głowy kości promieniowej. Dysponujemy tytanowymi płytkami blokowanymi do nowoczesnego zespalania niestabilnych, skomplikowanych złamań dalszej nasady kości promieniowej, dalszej nasady kości ramiennej, głowy kości promieniowej. Mamy duże doświadczenie w leczeniu operacyjnym neuropatii uciskowej kończyny górnej i przykurczu Dupuytrena. Wykonujemy artroskopię diagnostyczną i operacyjną stawów kolanowych z rekonstrukcją więzadła krzyżowego przedniego oraz osteotomię głowy piszczeli w wybranych postaciach zwyrodnień stawów kolanowych.

Wykonujemy pełen zakres endoprotezoplastyki biodra, artroskopie kolana i barku, rekonstrukcje ACL. Posiadamy duże doświadczenie w leczeniu powikłanych oraz patologicznych złamań. Wykonujemy także endoprotezoplastyki rewizyjne stawów biodrowych. 

Osiągnięcia oddziału 

Przy opanowaniu przez naszych anestezjologów nowoczesnych technik znieczuleń w ścisłej współpracy z oddziałem kardiologicznym i OIOM wyspecjalizowaliśmy się w leczeniu złamań w wieku podeszłym / najczęściej bliższego końca kości udowej /, preferując zakładanie nowoczesnych endoprotez bipolarnych, śródszpikowe zespolenie gwoździem Gamma, z pionizacją i chodzeniem od 2-3 doby po zabiegu.

Usytuowanie Oddziału w wieloprofilowym szpitalu specjalistycznym z dobrą całodobową bazą radiologiczną, bakteriologiczną i możliwością szybkich konsultacji innych specjalistów wpływa korzystnie na poziom usług medycznych świadczonych przez Oddział, szczególnie w leczeniu coraz częstszych urazów wielonarządowych.

Zaplecze techniczne

Podstawą pracy Oddziału jest nowoczesne wyposażenie i wysokie standardy Bloku Operacyjnego. Oddział ma całodobowy dostęp do obszernego, nowoczesnego Bloku Operacyjnego z salą przeznaczoną wyłącznie do czystych zabiegów operacyjnych, z doświadczonym, wykształconym na wysokim poziomie, zaangażowanym zespołem instrumentariuszek oraz z bogatym zestawem instrumentarium.
W Oddziale znajduje się dobrze wyposażona sala rehabilitacyjna.

CERTYFIKATY

 

 cert hem